Demir Doğrama

Blog, , ,

Demir doğrama, demirin yüksek ısılarda eritilip farklı yer ve mekanlarda kullanılmasıdır. Zarif görünümüyle beraber sağlamlığı ile hayatımızın yerinde bulunabilir. İsmi Fransızcadan “Ferforge” olarak dilimizde ferforje olarak yerleşmiştir. Ferforje, hayatımızın her alanında genellikle güç, güven, ve koruma gerektiren alanlarda inşaatlar ve mimari yapılarda korkuluk, yangın merdiveni gibi karşımıza çıkarken eğlence ve dinlenme alanlarında pergola, oturma bankları gibi çeşitlerle hayatımızda büyük yer kaplıyor. Bu gibi hayatımızı süsleyen ve koruyan ürünlerin imalatı için uzun yıllar tecrübe ve çok emek gerekiyor. Ferforje kullanışlı olması nedeniyle ismini her zaman duyurmuştur ve görünen o ki duyurmaya devam edecektir.

Ferforje Demir Doğrama

Demir İşleme

İşlenen demir ürünler hayatımıza, mekanlarımıza estetik katıyor. Bu estetik görünümü kişisel zevklerinize uygun hale getirmek zamana karşı durması sayesinde mümkün. Bakımı ve onarımı düzenli olarak yapıldığında ferforje ürününü istediğiniz zaman zevklerinize uygun boyayabilirsiniz.Uzun ömürlü olması ve sağlamlığını koruması için ferforje bakım ve tamir önemlidir.

Demir doğrama modern makineler, daire testere, sulu testere, spiral taşlama, kaynak makineleri gibi çeşitli demir işleme makineleri ile yapılmaktadır. Modern makineler sayesinde daha estetik görünüm ve sağlamlık elde edilmektedir. Bu estetik görünümden Televizyon kanalları sıkça faydalanmaktadır. TV kanallarında uzun yıllar çalışmış ve büyük destek sağlamış bulunmaktayız. TV dekor ve sahneleri ferforje profil imalatı sayesinde güven içinde estetik bir çalışma ortamını elde etmiştir. Sadece televizyonlardan görünen tasarımlar değil, seyirci ve kulis çalışanları da demirin sağlamlığından faydalanmaktadır. Örneğin, Çarkıfelek, Şöhret kafası, Beyaz Show, gibi programların alt yapısında ferforje ürünleri bulunmaktadır. Bu gibi projeleri Hizmetlerimiz sayfasında Mimari projeler altında görebilirsiniz.

Demir Doğrama Kalitesi

Demir doğrama ürünlerde sağlamlık, estetik ve uzun ömürlü olması önemlidir. Hayatımızda bu üç özelliği demir doğrama sektörü dışında görmemiz pek mümkün değildir. Demir doğrama kalitesi malzemenin kalınlığı ve imal edilecek ürün çeşidine göre değişmektedir. Ferforje ürünlerde diğer sektörler gibi malzeme kalitesi arttıkça doğru orantılı olarak fiyatta artacaktır. Kendi iş ve özel alanlarınızda ferforje kalitesinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilir yada ürünlerimize göz atabilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında  detay  ve hızlı cevaplar için Umut metal instagram hesabımızdan bize ulaşabilirsiniz.