Mimari Projeler

Blog, , , , ,

Mimari projeler, mimarlığın gerektirdiği kurallar ve amaca göre hazırlanan projelerdir. Öncelikle mimari nedir? sorusuna yanıt arayalım. Mimari, sağlam göze hoş gelen ve amacına uygun yapılar inşa etme zanaatıdır. Mimari deyince aklımıza yüksek binalar, evler, camiler ve tarihi mekanlar geliyor. Bu gibi alanlarda demir doğrama işleri ve kaynak işçiliği büyük önem taşıdığından bu hizmeti veriyoruz. Ferforje korkuluklar mimariye estetik katar günümüz modern mimarisi bu estetiğe büyük önem verir. Mimari projeler demir doğrama ile hem estetik hemde güvenilir olur. Genelikle mimari yapılarda ferforje Fransız balkon ve korkuluklar kullanılır. Diğer mimari projelerse yapılar içindedir. TV kanalları dekor ve sahnelerinin temeli de demir doğrama ile oluşturur. Demir doğramaya olan güven ile yayınlarını yaparlar. TV dekorlarında yıllardır demir profil çalışmaları uygulanır ve uygulanmaya devam edecektir. Çünkü demir doğrama ve demir sanatı bu projeler için büyük önem taşır.

Mimari Projeler Nasıl Hazırlanır?

Mimari projelerin hazırlanması mühendis ve müteahhitlerin düşünlerini paylaşması ve ortak kararları ile başlar. İlk adım atıldıktan sonra proje AutoCad programı yada benzeri bir ortamda çizilir. Bu projenin mühendisler ve belediye imar vb. kurumların onaylaması halinde uygulanmaya hazırdır. Bu projeler demir, elektrik, boya, kat planları, asansör, çatı, ferforje korkuluk, sundurma gibi tüm planları içerebilir. Bu detaylar sayesinde mimari hazırlandığı gibi amaçlanan sonuca ulaşabilir.

Fransız balkonu

TV Dekor Projeleri Nasıl Hazırlanır?

TV dekor projeleri  yukarıda ki adımların bir çoğunu içerir ve daha  detaylı değildir. TV dekor projeleri  genellikle demir doğrama ve kaynak işlerinin detaylarını barındırır.Demir üzerine uygulanacak mdf, ışıklandırma yada  benzeri dekor ve sahne destekleyicilerin detaylarını içerir. TV dekorları hız ve tecrübe gerektirir. Deneme çekimlerine ve canlı yayınlara yetişmek için uzun soluklu çalışmalar yapılır. Yaparsın Aşkım  eğlence programında ki gibi oyun içeren programlarda özel demir doğrama platformlar geliştirilir ve imal edilir. Oturma tribünleri ve kameramanlar için özel alanlar oluşturmak gerekir. Bu detayların içeriği de TV dekor projelerinde bulunur. Detaylar tamamlandığında bu gibi mimari projeler hayata geçirilebilir.

TV Dekor Girişi
TV Dekor Seyirci Tribünü
TV Dekor projesi

Demir Doğramanın Katkısı

Bina ve ev gibi mimari projelerde demir estetik ve güvenlik için kullanılırken TV dekorlarında altyapı oluşturmak ve yine estetik amaçla kullanılır. Özetle mimari projeler için güvenlik ve estetik demir doğrama ile sağlanır. Mimari projelerde desteğe ve demir doğrama işçiliğine ihtiyacınız varsa hemen iletişim kurabilirsiniz.